Menu

Cennik Radcy Prawnego w Poznaniu

Opis cennika i zakresu usług Radcy Prawnego w Poznaniu na ul. Sienkiewicza.

Funkcja prawnika podczas rozwodu

olszewskahanna

Rozwód to sytuacja, której chciałby uniknąć każdy człowiek. Zdarza się jednak, że związek małżeński ulega trwałemu rozpadowi. Przyczyny takiej sytuacji są różne, najczęściej mają podłoże osobiste.

Oczywisty jest fakt, iż konieczne staje się formalne zakończenie związku małżeńskiego, czyli uzyskanie prawomocnego wyroku rozwodowego.

Pierwszym krokiem jest sporządzenie pozwu rozwodowego. Należy podkreślić, że pozew składa w sądzie małżonek, który domaga się orzeczenia o rozwodzie. Ważną kwestią jest przedstawienie rzetelnych i wiarygodnych argumentów, które potwierdzą fakt trwałego rozpadu związku małżeńskiego.

W tym momencie należy podkreślić, że sprawa rozwodowa może mieć różny charakter. Jeśli małżonkowie decydują się na rozwód bez orzekania o winie, w dodatku nie posiadają wspólnych dzieci, wystarczająca okazuje się pomoc prawna, jaką świadczy prawnik Poznań.

W tej sytuacji prawnik sporządza pozew rozwodowy, udzielając ewentualnych wskazówek dotyczących postępowania podczas sprawy rozwodowej.

Zdarza się jednak, że jedna ze stron próbuje udowodnić współmałżonkowi winę za rozpad związku. W tej sytuacji niezbędne są niepodważalne dowody, ponadto druga strona ma prawo do obrony. Fakt ten dotyczy również kwestii związanych z alimentami lub opieką nad małoletnimi dziećmi, jeśli takowe istnieją.

Należy pamiętać, że zastępstwo procesowe może objąć wyłącznie prawnik Poznań, który posiada aplikację adwokacką i jest wpisany na ogólnokrajową listę adwokatów.  

Optymalną alternatywą w tej sytuacji jest adwokat specjalizujący się w szeroko rozumianym prawie rodzinnym, obejmującym także sprawy rozwodowe.

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • Gość: [taniarachunkowosc.pl] *.internetdsl.tpnet.pl

  Czasem jednak ludzie zbyt szybko biorą śluby i potem następuje rozwód...

 • boddekk

  Deklaracje współpracy itp www.biznesforum.pl/deklaracja-wspolpracy-i-list-intencyjny-vt63080.html ciekawostki biznesowe znajdziecie właśnie tutaj !

 • Gość: [GG] *.icpnet.pl

  Kiedy małżeństwo jest przemyślane, szansa na rozwód maleje - w wielu przypadkach można go uniknąć.

 • Gość: [radcaprawny-trojmiasto.pl] *.dynamic.chello.pl

  Wybierając dobrego prawnika szansa sprawiedliwego podziału majątku zwiększa się.

© Cennik Radcy Prawnego w Poznaniu
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci